משרד האוצר

משרד הפנים

אודות אשכול בית הכרם

אשכול יישובי בית הכרם הוא תאגיד עירוני שנוסד בספטמבר 2014 בבעלות שבע רשויות מקומיות ממרכז הגליל:

עיר- כרמיאל

מועצות מקומיות- בענה, דיר אל אסד, מג'ד אל כרום, נחף וראמה

ומועצה אזורית משגב.

האשכול הוקם ביוזמה של משרד הפנים, משרד האוצר וג'וינט ישראל. האשכול מונה כ 130 אלף תושבים ומתפרש על שטח של יותר מ 230 אלף דונם.

מטרת האשכול היא לקדם ולעודד פיתוח וצמיחה כלכלית בראיה אזורית של הרשויות החברות בה ולשפר את רמת השירות הניתנת לתושבי הרשויות. תפקידי האשכול הם: תכנון והקמה של פרוייקטים פיזיים ואסטרטגיים בכל הקשור לתכנון אזורי בתחומי התשתיות, תעסוקה, כלכלה, תיירות, חינוך, בריאות, רווחה וסביבה. כמו כן משמש האשכול כמתאם בין משרדי ממשלה, רשויות והגופים העושים לפיתוח האזור. אשכול בית הכרם הוקם מתוך צורך למצוא מענה לבעיות סביבתיות המשותפות לכלל תושבי האשכול.

רונית עובדיה- מנכ"לית

צוות אשכול בית הכרם

בעלת תואר BA בביולוגיה ו MA באפידמיולוגיה ורפואה מונעת מהפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב. מילאה מספר תפקידים ניהוליים כשהאחרון שבהם היה הקמה וניהול של מרכז הצעירים בעיריית כרמיאל ועברה הכשרה למנכ"לים של רשויות מקומיות. בחרה לגור בגליל, אוהבת ליצור ולהקים יש מאין ולהשפיע על החברה בה היא חיה.

סמיחה עאלם- עוזרת מנכ"לית

בעלת תואר BA בביטוח ו MBA במימון בהצטיינות. בעלת רקע בניהול בתחום הביטוח בכללי והפנסיוני. עברה הכשרה לניהול כוח אדם בשלטון המקומי. גרה במג'ד אל כרום ומחוברת לקהילה ולסביבה. רוצה לתרום ולהוביל שינוי בחברה הערבית בפרט ובאזור בכלל. מקדמת את תחום הפיתוח הכלכלי ועבודת הדירקטוריון, מרכזת פורומים מקצועיים באשכול.

מרגריטה לייבמן וייס- סביבה ויחסי ציבור

בוגרת תכנית הצוערים לשלטון המקומי. בעלת תואר BA בכלכלה ו MA במנהל ומדיניות ציבורית מאוניברסיטת חיפה. חוקרת חדשנות עירונית ומקיימת. גרה בחיפה ומאמינה בעתיד חברתי, כלכלי וסביבתי ירוק יותר כאלטרנטיבה היחידה. מקדמת את הפרוייקטים הסביבתיים באשכול ומרכזת את פורום איכות הסביבה ושותפה בפורום מהנדסים. אחראית גם על מיתוג האשכול.

אשכולות נוספים בישראל